Nav grūti novērst disbakteriozi, galvenais – rīkoties noteiktā secībā.
Pirmām kārtām zarnu trakts jāatbrīvo no pūšanas un rūgšanas baktērijām, Candida sēnītes. Šim mērķim izmantojams šāds augu maisījums.
* Sajauc pa 1 ēdamkarotei Islandes ķērpi, purva vaivariņu un mārsilu. Maisījumu aplej ar 1 litru verdoša ūdens, pusstundu nostādina, tad izkāš un dzer pa pusglāzei 4 reizes dienā. Kurss – 10 dienas.
Pēc tam jāatbrīvojas no toksīniem (kaitīgo mikroorganismu dzīvības procesu produktiem). Te labi palīdz tādi pārbaudīti līdzekļi kā aktivētā ogle (1 tablete uz 10 kg ķermeņa svara 4 reizes dienā) vai polifepans (1 ēdamkaroti pulvera iemaisa glāzē silta ūdens un 2 nedēļas dzer 4 reizes dienā).
Kad šis kurss pabeigts, nepieciešams radīt labvēlīgus apstākļus veselīgai (normālai) mikroflorai.
* Ieteicams dzert trejlapu puplakšu, kalmes, parasto pelašķu vai dzelteno drudzeņu uzlējumu. Divas tējkarotes jebkuras minētās drogas aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina un dzer pa 1/4 glāzes 4 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.
Pēc visiem šiem “sagatavošanās darbiem” var sākt iemitināt vērtīgo mikrofloru, proti, lietot laktobakterīnu, lineksu, hilaku – 2 nedēļas pa 2 kapsulām 3–4 reizes dienā.
Diemžēl neatņemama disbakteriozes pavadone ir anēmija, tāpēc arī pēc tam, kad mikroflora zarnu traktā normalizējusies, vājuma lēkmes saglabājas vēl samērā ilgi. Tās mazināt un novērst palīdz atbildīga masāža.
Anēmijas (organisma vājuma) gadījumā jāmasē piecas ķermeņa zonas:
* pieres vidusdaļa (tā sauktās trešās acs vieta);
* iedobīte zem deguna;
* zoda centrālā daļa;
* ausu ļipiņas,
* roku vidējā pirksta pirmās falangas pamatne (delnas pusē).
Minētās vietas 2–3 minūtes masē ar rādītājpirkstu 2 reizes dienā, izdarot 9 apļveida kustības pulksteņa rādītāja un tikpat – pretējā virzienā. Parasti pēc 7–10 dienu kursa vājums atkāpjas.
Pie visa jāievēro arī daži uztura noteikumi: vairāk jāēd svaigi, vārīti un sautēti dārzeņi. Katru dienu jāapēd ķiploka daiviņa – tā būs teicama disbakteriozes profilakse.
Lai zarnu traktā uzturētu vajadzīgo bifido- un laktobaktēriju koncentrāciju, 2–3 reizes dienā ēdienreižu starplaikos jāizdzer 1/4 glāzes biokefīra (bifidoku vai aktīviju), pēdējo reizi – pirms gulētiešanas. Bet 3–4 reizes gadā, īpaši pēc ARS vai kādas kuņģa-zarnu trakta kaites, profilakses nolūkos ieteicams bifidumbakterīns forte (5 dienas pa 1 paciņai 2 reizes dienā).
Jāatsakās no saldumiem, raudzētas maizes, kvasa, alus, skābētiem dārzeņiem – uz šiem produktiem sēnītes aug, kā saka, griezdamās.
Nav ieteicams aizrauties ar trekniem, sālītiem un asiem ēdieniem, jāatturas no alkohola un smēķēšanas.
Antibiotikas jālieto, strikti ievērojot ārsta norādījumus, jo tās iznīcina veselīgo mikrofloru un nereti ir tiešais disbakteriozes cēlonis.
Ja nākas lietot antibiotikas, papildus jādzer nistatīns – pa tabletei 3–4 reizes dienā (tas kavē Candida sēnīšu vairošanos kuņģa-zarnu traktā).
Bet 2–3 dienas pēc ārstēšanās kursa (ne agrāk!) var sākt uzņemt jaunus iepriekš minētos vērtīgos iemītniekus.
Sakiet, cik ilgi jālieto kalmju, pelašķu tēja labvēlīgu apstākļu radīšanai?